
Hoe krijgt men vanuit een woning het volle zicht op de groene omgeving, zonder dat buren en passanten ook de volle inkijk hebben? Bij deze villa in de Antwerpse rand zorgde de architect enerzijds voor een vijfentwintig meter lange tuinwand die afschermt voor de buren, en anderzijds voor een centrale vide die op de verdieping helemaal werd opengewerkt. Het zijn maar twee van de unieke aspecten van icoon.be architecten voor een zeer geslaagde moderne villa met veel karakter; een garantie voor exclusief wonen!
Betonnen trap: Vema Beton.
Gordijnen & zithoek (merk Casina): Hoens Interieur. Aluminium kozijnen: Reynaers. Schilder & behangwerken: Vermeulen Jonas Schilder. Tafel & stoelen (living): Pilat & Pilat.
Architect: icoon.be architecten. Aluminium kozijnen: Reynaers. Keukens & maatwerkkasten: Van Gils Keukens. Domotica, E-Installatie & beveiliging: Best Electronics. Lichtplan + verlichting: Wattt professioneel lichtadvies
Tafel, stoelen en lamp: Pot Interieur
De woning bevindt zich bijna aan het eind van een lange laan en in een bocht. Die bocht veroorzaakt een merkwaardige kromming in het perceel, waarvan architect Frederik de Smet dankbaar gebruik maakte om de voorgevel van de verdieping dieper te positioneren en zo de inkom overdekt te krijgen. Wie vanaf de straat de villa bekijkt, ziet in feite twee delen: een glazen leefruimte op het gelijkvloers en een dicht blok daarboven. De woning
staat bovendien in de volle breedte van het perceel, niet in de diepte, wat ze nog imposanter maakt. De architectuur is herkenbaar die van deze tijd, maar toch heeft de woning een heel eigen signatuur waardoor het hier echt exclusief wonen is.
W-Installatie: Ventico. Gietvloer: ArtFloors. Maatwerk lavabomeubel: Van Gils Keukens. Pleisterwerken: Steven van Giel.
Lichtkoepels: Skylux. Glas in douche: Pglas.
Bouwbedrijf: Algemene Bouwwerken Puyenbroeck. Stukadoor exterieur & isolatie: Bezettingswerken Guy van den Broeck. Toegangspoort: Ultrax.
Tuinontwerp & tuinaanleg: Tom de Ranter.
Terrasverwarming: HEATSTRIP. Parketvloer (binnen/buiten): Laco Projectflooring & Finishing. Glazen balustrade: Pglas.
Het verlangen in harmonie met de groene omgeving te leven was de hoofdreden om dit perceel te kopen. Daarom ook werd er aan de architect gevraagd een overdekt schaduwterras aan de zijkant te voorzien, direct naast de keuken, en om door gebruikmaking van gepolierd beton de overgang tussen interieur en exterieur zo vloeiend mogelijk te maken. Ook in details werd dit benadrukt. Zo zijn de raamkaders zowel in de vloer als in het plafond verzonken en loopt het plafond naadloos naar buiten door. Tegelijk heeft Frederik de Smet het natuurlijke karakter over heel de lijn onderstreept door de tuinwand in een natuursteenachtig keramisch materiaal uit te laten voeren. Deze gigantische wand laat zien dat dat de grens is opgezocht van exclusief wonen!
Tekst: Gebaseerd op een tekst van Jeroen Kuypers geschreven voor magazine nr.3 2020
Fotografie: Jaro van Meerten