
Cap Horn, het nu al iconische gebouw op de kop van de Zeedijk in Duinbergen, is met zijn dertien verdiepingen de hoogste residentie van Knokke-Heist. Het spraakmakende complex werd ontworpen door Project Architects – Piet Bailyu en ontwikkeld door POC Partners. Jan Stockman van Stone Group bv, makelaar in high-end residentieel vastgoed, staat mee in voor de verkoop. Op zijn uitnodiging mochten we er een recent afgewerkt mezzanine-appartement aan zee bezoeken, dat momenteel te koop wordt aangeboden.
Kokendwaterkraan: Quooker Belgium. Keuken, maatwerk kasten en parketvloeren: Jo Luyckx. Interieurarchitect: Rebecca Gerrits.
Decoratie: BVBA Abitare. Kunstwerk glaskunstenaar Isabelle Scheltjens: The Boutique Gallery. Plafondhoge maatwerkkast: Jo Luyckx. Domoticasysteem: Velbus Home Automation.
Het mezzanine-appartement aan zee heeft een royale oppervlakte van 174 m2 en bevindt zich op verdieping 9 en 10 van de residentie. Vooraan loopt het raam door over de twee niveaus, met een schitterend frontaal zeezicht en uitkijk op het brede strand met z’n conviviale zeilclub. De residentie bevindt zich op de kop van de dijk, waardoor ook zijdelings en achteraan de adembenemende, panoramische zichten tot de verbeelding spreken, met onder andere de beschermde duinbosjes van het Willems- en het Stübbenpark en het weidse, ongerepte hinterland. Ook de onmiddellijke omgeving heeft veel te bieden wanneer het op een relaxt vakantiegevoel aankomt. Je kan er lekker loungen in de Blue Buddha Beachclub, één van de hipste plekken van het land, of je culinair laten verwennen in ‘Sel Gris’, het vaak gelauwerde restaurant van sterrenchef Frederik Deceuninck.
Stortdouche en badkamerkranen: Hansgrohe.
Dressing: Jo Luyckx.
Gordijnen: BVBA Stichelbaut. Styling bedden: Beets Patteet Slaapcomfort. Verlichting (o.a. Occhio, Bocci, Modular, Tal, Brick in the Wall): Brotec.
Jan Stockman van Stone Group bv: “De kopers van een dergelijk appartement zijn vaak drukbezette zakenlui. Veel tijd om zelf hun appartement in te richten, hebben ze niet. Daarom hebben we hier op eigen initiatief een ronduit cosmopolititsch ‘boutiquehotel’ en ‘big city’-gevoel gecreëerd, een stijl waarin de kandidaatkopers zichzelf herkennen. In dat opzicht is interieurarchitecte Rebecca Gerrits uit Genk met glans in haar opzet geslaagd. Het appartement is volledig aangekleed en wordt kant-en-klaar verkocht, compleet met kunstwerken, meubilair, tapijten, gepersonaliseerde handdoeken, bed- en tafellinnen… enkel nog valiezen uitpakken en genieten maar. Uiteraard is ook verdere samenspraak met de interieurarchitecte mogelijk”.
Tekst: Gebaseerd op een tekst van Philip Doutreligne, geschreven voor magazine nr.2 2021
Fotografie: Jaro van Meerten
____
Wil je meer zien van Stone Group bv?